سجاد اصلانی :: حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر
خانه سوالات دینی کادر و اساتید حوزه آموزش و پژوهش روضه و سخنرانی موسس حوزه تماس با ما

حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

پایگاه اطلاع رسانی حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

حوزه علميه المهدي(عج)
روضه حضرت زهرا(س)
دانلوداين فايل
حجم فايل : 7 مگابايت
براي دانلود کليک کنيد
روضه و سخنراني
مطالب وبلاگ

۳۹ مطلب توسط «سجاد اصلانی» ثبت شده است

بازدید شورای عالی حوزه های علمیه از حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر و پاسخگویی به سوالات طلاب و تحلیل مسائل مربوط به شورای عالی حوزه های علمیه

۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین نوروزی(مدیر کل محترم حوزه های علمیه اردبیل)و پاسخگویی به سوالات طلاب


۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

دیدارنوروزی اساتید و کادر حوزه علمیه المهدی عجل الله تعالی فرجه با امام جمعه محترم شهرستان مشگین شهر


۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

درس اخلاق توسط حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

 

خلاصه ای از درس اخلاق  حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر)

ایشان فرمودند:در وجودمان دو اشکال هست که باید برطرف شود و توصیه شده است که با بسم الله کارهایمان را شروع کنیم تا این اشکال ها برطرف شود.
اولین اشکال وجودی که نباید بگذاریم در وجودمان ایجاد شود توهم بی نیازی است باید به یاد بیاوریم که نمی توانستیم یک پشه را از خودمان دفع کنیم گاهاٌ به پدر و مادر میگوییم به تو نیاز ندارم مستقل شدم در حالی که کمی دقت کنیم هرچه بزرگ تر میشویم نیازمان به خدا بیشتر می شود و این توهم است که بزرگ شدیم بی نیاز شدیم  چرا که این قدرت را که خداوند داد نیازمان به خدا بیشتر شد.
اما کسی که همیشه خودش را فقیر و محتاج میداند به خداوند، آن شخص میشود عبد باید در نظر داشته باشیم هرچه بزرگ تر میشویم نیازمان بیشتر میشود.

دومین اشکال وجودی این است که طرف نیازمان را اشتباه میگیریم به واسطه دل میبندیم و وقتی واسطه از ما روی برگرداند ناامید میشویم این همان شرک خفی است این مانع استجابت دعا است بعضی مواقع میگوییم که چرا خداوند مشکلات ما و دعای مارا اجابت نمیکند دلیلش این است که دستمان در دست دیگری است و از خداوند میخواهیم.

ایشان خاطر نشان کردند:کسانی که نماز شب نمیتوانند بیدار شود آیه آخر سوره کهف را بخواند و نیت کند که میخواهم بیدار شوم و نماز شب بخوانم و اگر سستی نکند خداوند نظر میکند و بیدار میشود. در این آیه شرک خفی مانع لقاء الهی معرفی شده
 فَمَن کَانَ یَرْجُو لِقَاء رَبِّهِ فَلْیَعْمَلْ عَمَلًا صَالِحًا وَلَا یُشْرِکْ بِعِبَادَةِ رَبِّهِ أَحَدًا
هرکس میخواهد خدا را ببیند(در قلبش بنشیند)شرطش این است که مشرک نباشد و مشرک فقط این نیست که شهادتین نمیگوید بلکه شرک مطلق آمده شرک های مخفی هم در قلبش نباشد یعنی به واسطه ها دل نبندد و همه چیز را از خداوند بخواهد.

ایشان افزودند: ودر نقطه مقابل خداوند میفرماید آرامش و امنیت را از من بخواهید و به واسطه ها دل نبندید.
أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ

ایشان همچنین فرمودند:چرا انسان فقط در گرفتاری ها خدا را صدا میزند چون مرتکب شرک خفی است و توحیدش ضعف دارد لذا خدا در قرآن می فرماید کسی که فقط زمانی که سوار کشتی هست گرفتار شد خدا را صدا میزند او موحد نیست چون خدا در تمام لحظات باید در زندگی ما باشد.
شخصی که خود را فقیر الی  الله می بیند میشود بنده خالص و مطیع خدا و دعاهایش هم میشود خدایی
اللهم اجعل نفسی مطمئنه بقدرک راضیه بقضائک مولعه لذکرک و دعائک

 خلاصه ای از صوتی درس اخلاق  حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر)

دانلود با لینک مستقیم
حجم: 4.19 مگابایت

میکس شده
۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

برگزاری سومین جلسه دوره گفتمان ولایت توسط حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

برگزاری دومین جلسه دوره گفتمان ولایت توسط حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

برگزاری اولین جلسه دوره گفتمان ولایت توسط حجت الاسلام والمسلمین خواسته(مدیر محترم حوزه علمیه المهدی(عج)مشگین شهر

۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰
درس اخلاق توسط حجت الاسلام والمسلمین عظیمی

درس اخلاق توسط حجت الاسلام والمسلمین عظیمی

ایشان فرمودند:نمازی که انسان می خواند حاوی خاصیت است که هر کاری را می خواهی جایگزین نماز کنی کفایت نمی کند به هر مقامی می خواهی برسی کلید تمامی خیرات و موفقیت ها نماز است هر چیزی وجه دارد و وجه دین نماز است.

ایشان افزودند:گاها انسان کار های ساده را مقدم بر نماز میکند در حالی که مشهور است هر کاری در  وقت نماز انجام یابد برکت ندارد.

ایشان خاطر نشان کردند:از ارزش نماز به این مورد میشود اشاره کرد که حضرت علی(ع)در میدان جنگ اصحاب میگویند متوجه شدیم که اقا به آسمان نگاه میکند گفتیم که اقا وسط جنگ چرا به آسمان نگاه میکنید حضرت فرمودند:میخواهم ببینم وقت نماز شده یا نه اصحاب گفتند که وسط جنگ چه نمازی حضرت فرمودند:جنگ ما برای نماز است جنگ ما برای اقامه نماز است.     
                                                                                                                                      
ایشان در ادامه فرمودند:نماز و مخصوصا نماز جماعت به قدری ارزش دارد که امام حسین(ع)در کربلا نماز جماعت را ترک نکرد با اینکه میتوانست پشت خیمه بخواند ولی با این کار ارزش نماز و مخصوصا نماز جماعت را نشان دادند.

ایشان همچنین افزودند:شخصی آمد نزد امام صادق(ع)و فرمود آقا استخاره ای جهت تجارت برایم بگیرید حضرت استخاره گرفته و فرمودند:صلاح نیست ولی این شخص رفت به تجارت و سود خوبی بدست آورد سپس نزد امام آمد و فرمود اقا رفتم و سود خوبی هم بدست آوردم پس استخاره شما چرا اینطور درآمد امام فرمودند:یادت هست که فلان شب خسته بودی و خوابیدی و نماز صبح نتوانستی بیدار شوی این نمازی که نخواندی مقصود عدم صَلاح همین نماز بود

ایشان در آخر به روایتی از امام زمان(عج)اشاره کرده و فرمودند:ملعون است ملعون است،کسی که نماز صبحش را به تاخیر بیندازد،تا زمانی که ستارگان آسمان محو شوند.

۰ نظر موافقين ۰ مخالفين ۰

حمايت از قدس-حقيقت آنلاين

تـابلــو اعـلانــات
حوزه علميه المهدي(عج)مشگين شهر
سخنراني حجت الاسلام والمسلمين خواسته در شب هشتم ماه محرم شرکت طلاب و روحانيون حوزه علميه المهدي(عج)مشگين شهر در راهپيمايي 13آبان اهداي جوايز به ممتازين حوزه علميه المهدي (عج) مشگين شهر توسط آيت الله سيد حسن عاملي دامت برکاته آغاز سال تحصيلي و درس اخلاق آيت الله سيد حسن عاملي دامت برکاته (نماينده ولي فقيه و امام جمعه محبوب استان اردبيل درس اخلاق توسط حجت الاسلام والمسلمين ملکي
کانال تلگرام حوزه علميه