(حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا رضایی نماینده محترم ولی فقیه  درسپاه مشگین شهر در جمع طلاب به مساله دهه فجر اشاره کردند )

ایشان فرمودند بررسی ریشه های انقلاب اسلامی با 2 ، 3 جلسه نمیشود گفت،ولی به بخشی از ریشه های انقلاب اسلامی اشاره میکنم.

ایشان فرمودند:انقلاب اسلامی در برهه ای از زمان اتفاق افتاد که پیش بینی برای کسی قابل قبول نبود،همچنین در جایی این اتفاق افتاد که کسی قبول نمیکرد.

در آن زمان دنیا بین 2 قدرت تقسیم شده بود، بلوک غرب  و بلوک شرق

ایشان همچنین به مساله ای اشاره کردند که حقارت وبی خردی آمریکا را می رساند وآن این مطلب است که در امریکا پسر بچه 5 ساله را در فرودگاه دستگیر کرده و بعد از مدتی ازاد کردند،دلیل این کارشان را با این مساله توجیه کردند که ما میخواهیم امنیت را حفظ کنیم!!!

در ان زمان که دنیا به دو قسم تقسیم شده بودنبردی بود به نام نبرد خلیج خوکها که جنگ بین امریکا و کوبا بود،در این جنگ خود ضد انقلاب های کوبا و همچنین نیرو دریایی امریکا تلاش کردند که کوبا را شکست دهند ولی قدرت شوروی و کمک هایی که به کوبا کار جلوی پیشرفت امریکا را گرفت و شکست خوردند.

ایشان فرمودند:کشور ایران چهار راه ومرکز منطقه بود و بلوک شرق وغرب به ایران تسلط داشتند وتمام اسرارداخل کشور در اختیار آنها بود.

ایشان همچنین به وضعیت ایران در زمان سابق اشاره کرده و فرمودند:در ان زمان سوخت ما نفت بود، یک بطری نوشابه نفت را 6 ماه استفاده میکردند،کسی میخواست نان بپزد اتش را از کسی که قبلا اتش درست کرده بود با چوب برداشته و به تنور می انداختند تا اینکه نفت استفاده نشود،به قولی هرکس یک بشکه نفت داشت ارباب محسوب میشد.

از لحاظ بهداشت نیز عقب مانده بودیم بلکه در ماه تعداد زیادی از بچه ها به خاطر سرخک جان خود را از دست میدادند>

کاخ سعد اباد 110 هکتار حدود 17 کاخ که یک کاخ مخصوص پذیرایی بود تمام سقف دیوار 10 سانت طلا و جام های شراب که از جنس برلیان درست شده است

مرکز فراماسونری جهان ایران بود

و......

در این وضعیت که ایران داشت ناگهان انقلاب اسلامی می اید.

این که میگویند انقلاب ما انفجار نور بود این حرف امام نیست بلکه حرف امام خمینی این بود که انقلاب ما شبیه به معجزه بود

اما یک روز قبل از امدن امام از فرانسه به ایران به رئیس جمهور بابت امنیت اظهار محبت میکند در آن حال خبرنگار فرانسه از امام میپرسد که اگربه ایران بروی چه حکومتی تشکیل خواهی داد؟ امام در جواب می فرمایند، حکومت اسلامی.

و سپس که به ایران می اید و میگوید:ما برای حکومت حضرت صاحب قیام کردیم.

درآن حال به امام میگویند که کماندو های امریکایی به ایران خواهند امد امام فرمود اگر پایشان به زمین ایران رسید پس بدانید ما نیستیم.

حرف امام در ان زمان این بود که ما میتوانیم ما میتوانیم ما میتوانیم

جمعی از مردم خدمت امام رسیدند و گفتند:ما میخواهیم موشک بسازیم بعد از مدت ها امام نماینده فرستاد که از وضعیت گزارش دهد به امام گفت که فقط توانستند  لوله بخاری درست کنند امام گفت که مشکل ندارد حداقل برای بخاری ها استفاده میکنیم،یعنی وضعیت ایران در ان زمان بگونه بود که یک موشک هم نمیتوانستند بسازند.

ایشان فرمودند:شخصی به نام مرضیه هاشمی گفت من متاسفم از حوزه ها و مسلمانان چراکه حرف های امام را ترجمه شده به دنیا پخش نمیکنند.

الان در بین کشور های چین و پاکستان شهری است که 5000نفر شیعه هست که تابحال حتی یک مسئول ما هم به انجا نرفته الا ایت الله اراکی و اهالی ان شهر برای فرستادن وجوهات خود به دفتر مقام معظم رهبری با کلی مشکلات این کار را انجام میدهند.

ایشان فرمودند: در جلسه ایی که بین ایران و روسیه وترکیه در قزاقستان برگزار شد 70 در صد اتش بس در سوریه انجام شد.

وی در جمع طلاب حاضر به این نکته اشاره کردند که باید طلاب با الف بای سیاست مثل درس خود اشنا شوند.

والسلام