سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین باوقار (امام جمعه محبوب شهرستان مشگین شهر)در جمع طلاب و روحانیون حاضر


ایشان فرمودند:فتنه در تعریف سیاسیون یعنی فتنه نفوذ روشی که انسان نفوذ کند به یک جریان حضور غیر محسوس در جریان های ارزشی در نظام اسلامی و ضربه زدن به آرمان ها و ارزش ها.


ایشان همچنین افزودند:نفوذ انواعی دارد که یکی از آن ها نفوذ فرهنگی است.


ایشان خاطر نشان کردند:سالیان سال رهبر می گوید تهاجم فرهنگی بعد فرمودند شبیه خون فرهنگی سپس فرمودند ناتو فرهنگی و در اخر فرمودند جنگ نرم تمام این مطالب این است زمانی که دشمن از جنگ سخت شکست خورد و نتوانست به هدف های خود برسد روی می اورد به جنگ نرم.


ایشان افزودند:تهاجم فرهنگی یعنی این که نزدیک انتخابات دختران بدحجاب را به تصویر میکشند و میگویند ایا شما هم رای میدهید و ان هم میگوید بله من هم رای میدهم این چه چیز را نشان میدهد این نفوذ فرهنگی را نشان میدهد.


ایشان خاطر نشان کردند:کم کم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه کم رنگ کردند و در یک برهه از زمان گفتند بسیج یعنی خشونت و در رابطه با امام حسین علیه السلام گفتند که رفت به ریاست برسد که کشتنش و امام حسین علیه السلام خشونت طلب است و شروع کردند پشت اهل بیت علیهم السلام کلی حرف زدن که جامعه مدرسین اعلام کرد که سه هزار شبهه فقط به دین اوردند و میخواستند این شبهات را کم کم به خورد مردم بدهند.


ایشان همچنین فرمودند:نفوذ دیگر نفوذ سیاسی است چه قدر دشمن در این راه سرمایه گذاری میکنند و در رابطه با این مساله به انتخابات روبرو اشاره کرده و فرمودند دشمن صراحتاً میگوید فلانی مورد همایت غرب است ایا از فکر و ایا از ایده اش خوششان می اید نه میبینند که پشت این جریانی است که نامحرم به ارمان امام و انقلاب است که اگر ان جریان حاکم شود دیگر هیچ ارزشی باقی نمیماند.


ایشان همچنین خاطر نشان کردند:دشمن میگوید تو برو در مسجد نمازت را بخوان و کاری به عرصه سیاسی نداشته باش بذار کارمان را کنیم همچنانی که 37 سال دستشون بسته شده میبینند که روحانیت آگاه و با بصیرت و شجاعانه ایستاده و اجازه نمی دهد که عناصری بیاید روی کار که نامحرم به ارمان امام و انقلاب باشد.


ایشان همچنین فرمودند:نفوذ جریانی یعنی اینکه میگویند بروید قم و طلبه هایی که کمی طمع به پول دارند وعده پول دهید و وعده های دیگر بدهید و بیارید که ان ها بر علیه انقلاب حرف بزنند و بر علیه ارزش های انقلاب حرف بزنند جالب است که همان طلبه بر شاخه ای نشسته که خود شاخه را از ته قطع میکند.


ایشان در اخر فرمودند:مقام معظم رهبری میگوید حوزه انقلابی ،چون روحانیت نقش دارد در انقلاب اگر روحانی در صحنه نباشد اولین قشر روحانی است که رفتنی است و روحانیت از این مساله غافل است اگر نظام اسلامی حذف شود روحانیت از دیروز حذف شده است.