سخنرانی به مناسبت میلاد با سعادت امام حسین(ع) توسط حجت الاسلام والمسلمین رضایی(جانباز و مدافع حرم و نماینده محترم ولی فقیه در سپاه مشگین شهر)


ایشان فرمودند: حضرت جبرئیل چند ماه قبل تولد امام حسین(ع) خبر آورد که برای پیامبر(ص) نوه و برای شما فرزندی خواهد شد که امتیاز او این است که شهید خواهد شد ولی این امتیاز را نه پیامبر(ص) و نه حضرت زهرا(س)قبول نکردند.

این خبر را سه بار اعلام کرده و مورد قبول واقع نشد تا اینکه حضرت جبرئیل از طرف خدا و عده داد که امتیاز امامت به او داده خواهد شد با این خبر هم حضرت پیامبر(ص) و هم حضرت زهرا(س)قبول کردند.


ایشان همچنین افزودند:کسی خواست که حضرت فاطمه(بنت حسن)را به کنیزی ببرد که حضرت زینب(س)به او دشنمام سختی داد که آن مرد که قصد کنیز گرفتن را داشت از مجلس پا به فرا گذاشت وآن دشنام اشاره به ناپاکی پدر و مادرش داشت.


ایشان همچنین فرمودند: امام حسین(ع) و امام زمان(عج)ویژگی خاصی داشتند که دیگر ائمه میخواستند در رکاب این امامان باشند.


وجه شباهت این دو بزرگوار این است که تمام قد در برابر تمام ظلم ایستاده و خواهد ایستاد و بزرگترین نه گوی جهان هستند.


وجه افتراق این دو بزرگوار این است که در کربلا تمام شد وادامه دارد ولی امام زمان بعد از چند ماهی بر همه جهان غلبه خواهد داشت.


ایشان خاطر نشان کردند:معاویه شخصی فریبکار بود هیچ قدرتی مانند معاویه قدرتمند نبود( چه از جهت جغرافیای حکومتی و چه از جهت ثروتی که داشت)و امام حسین(ع) به فراخور زمان با این شخص برخورد میکرد.


ایشان همچنین به این نکته اشاره کردند که امام حسین(ع) حرکت زکات دهنده ها را عوض میکرد و به مردم نیازمند مدینه و اطراف مدینه میداد معاویه هم با لطافت و محبت نامه ای میداد تا پخش شود تا امام حسین(ع) را با یک وجه زیبا مورد نصیحت قرار دهد ولی امام حسین نامه ای تند به ایشان میداد و میگفتند که اولاً کار خوبی کردم ثانیاً بنای جهاد نهاده ام و شورش نکرده ام  و همچنین تو در این نامه مرا به وحدت دعوت کرده ای در حالی که خوردت حجربن عدی و یاران پیامبر را شهید کردی.